Co je u nás nového Zážitková škola

1.1.2011

Studujte historii v muzeích Novojičínska

Ve vybraných pobočkách Muzea Novojičínska můžete získat zápočty v rámci studia Fakulty historie a přírodních věd naší Zážitkové univerzity. Studovat můžete jako jednotlivci nebo skupina, např. v rámci školního či rodinného výletu. Studijní místa/muzea se nachází v dosahu několika kilometrů od Nového Jičína, pro jeden zápočet si budete muset do Frenštátu, což není příliš daleko.
Žerotínský zámek v Novém Jičíně je centrálou Muzea Novojičínska. Kromě expozice věnované historii zámku z konce 14. století a města Nový Jičín je zde i jedinečná expozice s názvem „Nechte na hlavě“ mapující historii pokrývek hlavy, předně pak klobouky z novojičínského Tonaku. Zámek Kunín, postavený v 1. pol. 18. stol. slavným vídeňským stavitelem J. L. Hildebrandtem, náleží k nejcennějším barokním zámeckým stavbám na Moravě. Muzeum v Příboře sídlí v historické budově bývalé piaristické koleje a vedle expozice města nabízí i expozici věnovanou nejslavnějšímu příborskému rodákovi Sigmundu Freudovi. Ve Fulneku se nachází hned dvě studijní místa – Památník J. A. Komenského a Kostel sv. Josefa při kapucínském klášteře. Muzeum ve Frenštátě pod Radhoštěm svůj odborný zájem zaměřuje na národopis Frenštátska, především na lidový výtvarný projev, historii rukodělné a mechanické tkalcovské výroby a barvířství, vystěhovalectví, i na kulturní, společenský a výtvarný život této oblasti. Ve většině objektů probíhají i nejrůznější občasné výstavy. Ostatní pobočky muzea (např. ve Štramberku či Bílovci) jsou dočasně mimo provoz, aktuálnosti najdete na webu muzea www.muzeum.novy-jicin.cz.
 

 
 
 
Studentská sekce:
login:

heslo:

Registrovat | Zapomenuté heslo

Okoštujte Valašská královská univerzita

Valašská univerzita je nejprestižnější univerzitou na světě. Důkazem toho je fakt, že čestnými tituly se doposud honosí jen málo lidí, a to nejen na Valašsku, v České republice, ale i ve světě. Odborné práce řady valachologů ukazují, že význam Valašské univerzity již dávno přesáhl všechny hranice.

Štramberská Trúba
 
 
Copyright 1997-2010 VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ s.r.o.
Tvorba www a grafika: Neofema s.r.o.
         

© 1997-2009 Valašské království ®, tel:+420 571 655 196, email: info@valasske-kralovstvi.cz
12 let k vašim službám! – 12 years at your service!
kod