Co je u nás nového Zážitková škola

21.5.2009

Co je Zážitková univerzita a Zážitková škola a kdy a jak bude fungovat?

Zážitková univerzita a Zážitková škola vznikla pod „záštitou“ naší Valašské královské univerzity a je jakousi motivační, komunikační, poznávací a i vzdělávací platformou, prostřednictvím které bude moci každý z vás lépe a zajímavěji objevovat nejen aktivity a místa, ale zejména sám sebe!

Objevování probíhá samozřejmě formou studia na škole či na univerzitě. Ke studiu se přihlásíte tak, že si na některém z lepších distribučních míst (CK VK, vybrané hotely, provozovatelé aktivit, IC, webové stránky apod.) koupíte studijní sadu, která se bude skládat ze studentského průkazu, indexu vyvolené fakulty a průvodce studiem nebo žákovské knížky a průvodce studiem.

Studentský průkaz

Studentský průkaz by vás měl zejména jako „studenta“ pobavit, ale později s platnou roční známkou bude moci sloužit i jako doklad o „studiu“, se kterým budete moci čerpat různé bonusy a slevy apod.

Index ke studiu na fakultě XY a žákovská knížka

Zážitková univerzita je rozdělena na jednotlivé fakulty, které jsou tematicky zaměřeny:

 • Fakulta aktivit a zážitků - je zaměřena na „výuku“ – poznávání aktivit (např. lanové aktivity, jízdu na koni, paragliding, zimní aktivity…)
 • Zážitková škola – zahrnuje v sobě všechny možné témata k poznávání – aktivity, muzea apod., ale je zaměřena na děti, školy a rodiče s dětmi.
 • Fakulta historických a přírodních věd – je zaměřena na „výuku“ – poznávání muzeí, galerií, expozic apod.
 • Fakulta kulturních a múzických věd – je zaměřena na „výuku“ – poznávání kulturních akcí, programů, hudebních festivalů apod.
 • Fakulta gastronomická – je zaměřena na „výuku“ – poznávání místní gastronomie, krajových pokrmů a specialit./
 • Fakulta pálení a slivovicových věd – je zaměřena na „výuku“ – poznávání místních tradic výroby destilátů, ochutnávky apod.
 • Experimentální studium – zahrnuje specifické druhy studia, typické pro konkrétní partnerské regiony či zájmové skupiny nebo jen nápadité programy. Jedná se např. o Fakultu milovníků vín, Fakultu pastevectví, Fakultu lékařskou, Fakultu letectví a kosmonautiky, Fakultu pohřební apod.

Každá fakulta (mimo experimentální studium), má nebo bude mít postupně své vlastní „studijní indexy“. Zážitková škola má svoji „žákovskou knížku“.

Jak budou indexy a žákovská knížka fungovat?

Jako „studenti“ či „žáci“ navštívíte „studijní místo“ nebo „kampus“ a splněním „předmětů“ (aktivity, úkolu apod.), které se na studijních místech vyučují, získáte zápočet (většina předmětů je volitelných, některé však bude možné studovat pouze organizovaně a při doktorandském studiu). Seznam studijních míst a kampusů, kde budete moci tyto zápočty získat, bude součástí „Průvodce Zážitkovou univerzitou a Zážitkovou školou“. Zápočet nebo razítko „splněno“ bude možné získat pouze za splnění aktivity/úkolu. Studium může probíhat individuálně nebo organizovaně. Při získání X zápočtů můžete získávat naše „akademické tituly“. Musíte však zaslat kopii indexu nebo naskenovaný index nahrát na server ZU a ZŠ. Na serveru si však budete muset nejdříve vytvořit svůj přihlašovací účet, na kterém budou o vašem studiu vedeny všechny údaje – absolvované předměty, získané tituly apod. Takže například po získání 5 zápočtů, bude možné získat titul na úrovni bakaláře, při získání 10 zápočtů titul na úrovni magistra. Poté se bude možné přihlásit na „doktorát“, což bude několikadenní tematický pobyt či zájezd s programem postaveným na vámi absolvovaných a oblíbených aktivitách. Na zážitkové škole získají děti po absolvování školy vysvědčení.

Průvodce Zážitkovou univerzitou a Zážitkovou školou

Bude primárně v elektronické podobě součástí webových stránek ZU a ZŠ, které právě vznikají na http://valasske-kralovstvi.cz/univerzita. Bude však i 2 × ročně vycházet v tištěné podobě. Průvodce ZU a ZŠ bude obsahovat zejména:

 • Základní informace o možnostech studia na ZU a ZŠ;
 • Přehled existujících fakult a jejich studijních předmětů;
 • Seznam studijních míst a kampusů;
 • Studijní tipy, náměty na hry…

 

Studijní místa a kampusy

Poskytovatelé služeb (aktivit, provozovatelé muzeí, galerií apod.), u kterých bude probíhat „studium“. Budou označeni buď jako „studijní místo“ (v případě jedné aktivity – studijního předmětu) nebo pokud se bude jednat například o místo se zázemím více aktivit (např. hotel), získá toto místo označení „kampus“. Všechna tato místa budou součástí elektronického a průběžně i tištěného průvodce.

Profesorský sbor a zaměstnanci ZU a ZŠ

Profesoři ZU a ZŠ budou většinou provozovatelé jednotlivých aktivit. Mohou to být však i různé významné osobnosti v oblasti cestovního ruchu, cestování, zážitkové pedagogiky apod. Většina těchto osobností však zasedne spíše ve „vědecké radě“ naší Univerzity. Řadoví zaměstnanci Univerzity budou sestaveni z lidí, kteří se starají o chod celého projektu.

Ceny & odměny & bonusy & slevy

Co Vás „studenty a žáky“ bude motivovat k tomu, abyste produkt využívali? Bude to zejména:

 • Informační hodnota „studijní sady“, která bude obsahovat řadu praktických informací, vybraných pro vaší konkrétní zájmovou skupinu. Jedna se zejména o „Průvodce ZU a ZŠ“.
 • Forma zprostředkování informací a aktivit formou Zážitkové školy a Zážitkové univerzity je nápaditá a věříme, že bude mít tzv. „šmrnc“, a bude vás bavit.
 • Soutěž – sbírání zápočtů. Pro některé z vás půjde jen o soutěž v rámci rodiny či skupiny přátel, pro jiné půjde o motivační soutěž, při které se bude rozvíjet jeho osobnost nebo bude překonávat své hranice. Zároveň po získání určitého množství zápočtů, bude motivací získání „akademického titulu“, který vám bude zaslán s drobnou cenou. Čím vyšší „akademický titul“, tím hodnotnější cena. Zároveň budete zařazeni do slosování o ceny hodnotnější.
 • Bonusy a slevy – ty pro vás průběžně získáváme jak od samotných poskytovatelů služeb, tak vám je poskytneme v rámci našich organizovaných akcí.

 
 
 
Studentská sekce:
login:

heslo:

Registrovat | Zapomenuté heslo

Okoštujte Valašská královská univerzita

Valašská univerzita je nejprestižnější univerzitou na světě. Důkazem toho je fakt, že čestnými tituly se doposud honosí jen málo lidí, a to nejen na Valašsku, v České republice, ale i ve světě. Odborné práce řady valachologů ukazují, že význam Valašské univerzity již dávno přesáhl všechny hranice.

Štramberská Trúba
 
 
Copyright 1997-2010 VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ s.r.o.
Tvorba www a grafika: Neofema s.r.o.
         

© 1997-2009 Valašské království ®, tel:+420 571 655 196, email: info@valasske-kralovstvi.cz
12 let k vašim službám! – 12 years at your service!
kod